סוזאן לנגלן

סוזאן לנגלן. הטניסאית המיתולוגית

סוזאן לנגלן. סוזן רשל פלר לנגלן נחשבת לשחקנית הגדולה בהיסטוריה. היא נפטרה מאנמיה בגיל 39 בשנת 1926 והייתה הראשונה שהפכה לטניסאית סלבס. קבלו את כל הפרטים על הטניסאית הצרפתייה.

 

סוזאן לנגלן הטניסאית סלבס הראשונה.

הטניסאית הצרפתייה הצעירה שנולדה ב1899 זכתה שש פעמים באליפות  וימבלדון. פעמיים אלופת אליפות צרפת הפתוחה וארבע פעמים באליפות העולם לא לפני שהגישה שתי מדליות זהב באולימפדת בלגיה ב1920.

בניגוד לקריירה סוזן לנגדן נחשבה ילדה עם בעיות בריאות. אבל בתמיכת אביה הגיעה לגמר אליפות צבפת כבר בגיל 14. בגיל 15 היא כבר הייתה אלופת העולם. ב1919 היא זכתה במשחק על הדשא באליפות וימבלדון. הגמר היה אחד הארוכים בהיסטוריה עם 44 משחקונים. היא הפכה לסלב לאחר שבניגוד לשאר השחקניות לא התאפיינה בצניעות יתרה ושיחקה עם חולצות קצרות.

סוזן לנגלן ומדינת ישראל.

בניגוד לעיתונים בישראל שעקבו אחריה באדיקות ואף קראו לה "שושנה" סוזן לא הייתה יהודייה. אך ייתכן שבשל המראה זכתה ליחס חם בעיותנות העברית בדגש על העיתון דבר. היא נפטרה במפתיע בגיל 39 בלבד מאנמיה בשנת 1938. לפני 23 שנים הוחלט לקרוא מגרש בטורניר הרולאן גארוס על שמה. גם גביע האליפות לנשים באליפות צרפת הפתוחה נקרא על שמה של הטניסאית המיתולוגית.

 

אחד התיעודים הבודדים של סוזאן לנגלן

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doina Hentiu (@hentiudoina)

סוזן בפעולה

סוזאן לנגלן
סוזאן לנגלן צילום ויקיפידה רשיון שימוש חופשי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *