טניס אמיתי?

כדורי טניסקודם כל ברכות לכל הטניסאים (גם למיכאל) שהצליחו החודש בפרט ובשנה האחרונה בכלל לשפר את דירוגיהם ולהביא לכולנו גאווה הן ברמה המקומית והן ברמה העולמית.

טניס הוא משחק ספורטיבי אשר ניתן לשחק אותו או ביחידים היינו אחד מול אחד או בזוגות כלומר זוג אל מול זוג. כל שחקן משתמש במחבט טניס עם חוטים חזקים המאפשרים לו להכות בכדור גומי המכוסה בחומר מרוכך וירוק. המטרה היא להכות בכדור אל מעבר לרשת אל שטח המגרש של היריב ובאופן בו היריב לא יוכל להחזיר חבטה כראוי ואת הכדור אל חלק המגרש שלך. השחקן שלא יצליח להחזיר את הכדור לצד השני לא יקבל נקודה בעוד שהשחקן השני ירוויח נקודה. טניס הוא משחק אולימפי והוא משוחק בכל רמות ושכבות החברה ובכל הגילאים.
מכיוון שכל אחד שיכול להחזיק מחבט יכול לשחק אז יש גם טניס אפילו לנכים בכיסאות גלגלים. המקור של הטניס המודרני הוא באנגליה מסוף המאה ה19 ויש בו דמיון לקריקט ולמשחק הטניס האמיתי שהיה הבעלים של השם טניס במקור ושעליו ארחיב באחד מהמאמרים הבאים משום שמשחק זה מקורו בכלל בצרפת והוא שוחק ללא מחבט כלל.

טניס נחשב כספורט מאוד פופלרי ומיליונים משחקים בו ברחבי העולם כמו גם צופים בו בתחרויות שונות ובראשן ארבעת טורנירי הגרנד סלאם באוסטרליה, צרפת, ווימבלדון וארה"ב כאשר בכל מקום משחקים על סוג מגרש אחר. בעוד שבאוסטרליה משחקים על מגרשים מאוד קשים, בצרפת משחקים על מגרשי חימר, בווימבלדון שבאנגליה על מגרשי דשא ובארצות הברית על מגרשים קשים גם כן. מחבט וכדור