מקורות הטניס

היסטוריונים נוטים להאמין כי מקורות הטניס בשורשיו נמצאים בצפון צרפת אי שם במאה ה12 לספירה. במשחק המקורי היכו בכדור בכף היד וההנחה היא כי המלך לואי העשירי, מלך צרפת באותה תקופה היה שחקן מושבע של המשחק שנקרא "משחק כף היד" ואשר התפתח בהמשך למשחק הטניס האמיתי. מן הסתם לואי העשירי נחשב לשחקן הטניס הידוע הראשון בהיסטוריה ובין היתר הוא הנחה על בנייתם של מגרשי טניס מקורים משום שלא אהב לשחק טניס בחוץ. מגרשי הטניס המקורים הראשונים הוקמו במאה ה13 לספירה בצרפת. העיצוב כמו גם הרעיון הפשט לארמונות אחרים באירופה באותה תקופה.

מגרש טניסהסברה היא כבסוף אחד ממשחקי הטניס המתישים המלך לואי העשירי שתה כמות גדולה מאוד של יין מקורר ונפטר כתוצאה מדלקת ריאות, למרות שיש כאלו הטוענים כי הוא הורעל. למעשה מדובר בתקלת הטניס הראשונה בהיסטוריה שעלתה בחיי אדם. דמות נוספת שאימצה את משחק הטניס בשלב די מוקדם היה צ’רלס החמישי מלך צרפת גם כן אשר בנה מגרש טניס בתוך ארמון הלוובר הידוע.
רק במאה ה16 נכנסו המחבטים לתמונה והחלו לכנות את המשחק טניס, כנראה מהמילה הצרפתית TENEZ שמשמעותה היא להחזיק, לקבל או לקחת. כנראה בעקבות הקריאה של המגיש ליריבו כי עליו להיות מוכן. המשחק היה פופלרי מאוד באותה התקופה בצרפת ובאנגליה למרות ששוחק רק במגרשים מקורים ולעיתים הכדור היה פוגע בקיר וחוזר אל השחקנים. גם הנרי השמיני מלך אנגליה היא מעריץ מושבע של המשחק הטניס האמיתי ובמהלך המאה ה18 ותחילת המאה ה19 כאשר הטניס האמיתי איבד מהפופלריות שלו החל לצוץ משחק מחבטים חדש באנגליה.

יש הטוענים כי המצאת מכסחת הדשא הראשונה ב1830 בבריטניה היתה הזרז לפריחתם של מגרשי הספורט מבוססי הדשא כגון טניס דשא, כדורגל, קריקט ועוד משחקים רבים שמקורם במגרשי דשא אשר התאפשרו בזכות אותה המצאה גאונית של המכסחה.