מקורות הטניס המודרני – חלק ג’

בחלק האחרון של המאמר דיברתי על כך שהחוקים כמעט ולא השתנו בטניס מאז שהפכו לסטנדרטיים על ידי הפדרציה הבינ"ל לטניס. השינוי המרכזי שכן התרחש הוא הכנסת מערכת שוברי השיוויון שתוכננה ע"י ג’ימי ואן הלן ואיפשרה את חזרתו של הטניס כענף אולימפי לאולימפיאדה מה שגרם לפופלריות עצמו שלו במשחקי סיאול בשנת 1988.

גביע דיוויס שהוא תחרות שנתית בין קבוצות לאומיות של גברים התחיל בשנת 1900 והמקבילה הנשית שלו היא הפד קאפ שנוסד בשנת 1963 במשך שנת חגיגות היובל להיווסדו של הITF. בשנת 1926 החל תור הטניס המקצועי הראשון עם קבוצה של טניסאים אמריקאיים וצרפתיים שהציגו טניס מקצועי לקהל. המפורסמים שבהם היו האמריקאי ויני ריצ’רדס והצרפתייה סוזן לנגלן. בזמן ההוא ברגע שטניסאי הפך למקצועי הוא כבר לא יכל להתחרות התחרויות החובבים המרכזיות אך השמועות שנפצו בסוף שנות ה60 על כך שטניסאים חובבנים לוקחים כסף באופן לא חוקי, בוטלה הפרדה זו וכיום כל טניסאי יכול או יכולה להתחרות בכל תחרות שהוא רוצה. כמובן שהטובים שביניהם מתפרנסים מהענף וכסף גדול החל לזרום אל התחום בדמות זכויות שידור, מכירת זכיונות, פרסום ועוד.

בהמשך נוסד היכל התהילה הבינ"ל לטניס, מוזיאון שאינו למטרת רווח ברוד איילנד המכיל אוסף גדול במיוחד של מזכרות מתחום הטניס לצד מתן כבוד ובמה לשמות ולשחקנים מכובדים מכל העולם. בכל שנה מתקיים טורניר ברחבת המוזיאון לרגל הכנסת שמות נוספים להיכל התהילה.

כדור מחבט כדור ומחבטהקפצות רשת