טניס בישראל

מגרש טניס מקורהטניס התחיל להתפתח יחסית מאוחר בישראל. ציון דרך מרשים נוצר בשנת 1976 כאשר שישה אנשים מישראל, אנגליה וארה"ב הצליחו להקים בארץ מרכז לטניס הנקרא כיום המרכז לטניס בישראל. ארגון זה הינו ארגון ללא מטרת רווח וכיום מעל לעשרים אלף ילדים זוכים ליהנות משירותיו ברחבי ישראל באמצעות ארבע עשרה מרכזי טניס. בכל המרכזים ישנם כמאה שבעים ושניים מגרשי טניס שמתוכם חמישה הם מגרשי חימר.

הרעיון המקורי היה להפוך את הטניס לספורט לכלל העם כמו שיש לכל אחד בבית מכונת פסטה ולשמש כאחד מארגוני הרווחה החברתיים המובילים בארץ באמצעות תוכניות שמשתלבות בחיי הקהילה ולצד הערכים החברתיים גם מציג רמה מקצועית גבוהה ומובילה. כל זאת נעשה באמצעות מתקנים ומגרשים ברמה גבוהה שנבנו בפריפריה, באיזורי מצוקה ומקומות שונים המאפשרים לילדים מאיזורים אלו לעסוק בטניס במקום לבזבז את זמנם בעשייה חסרת מעש או במעשים לא חוקיים. מעבר למתקנים ישנם מאמנים איכותיים ובעלי מקצוע שמובילים ילדים אלו למצויינות.

דווקא המרכז שנפתח בהתחלה, עוד בשנת אלף תשע מאות שבעים ושש נבנה ברמת השרון. לא בדיוק עיירת פיתוח אך כך יצא ששנה אחר כך גם נחנך שם איצטדיון קנדה המשמש עד היום את נבחרת הדיוייס והפדרציה של ישראל.

בין השמות שגדלו במרכז שברמת השרון אפשר למצוא את עמוס מנסדורף, גלעד בלום, אנה סמאשנובה, ציפי אובזילר, הראל לוי, נועם בר, אייל רן, אילנה ברגר ורקפת בנימיני ועוד.