טניס

אוסטרליה הפתוחה. המדריך המלא

אליפות אוסטרליה הפתוחה היא מתחרויות הטניס הגדולות בעולם. והיא מכורת באחד מארבעת טורנירי הגראנד סלאם השנתיים.נובאק גוקוביץ' מחזיק בשיא הזכיות עם 8 (מהם 3 רצופות). סרינה וויליאמס מחזיקה בשיא הזכיות לנשים ם 7 גביעים.ב2020 זכו בטורניר.סופיה קנין ונובאק גוקוביץ'.

כל הפרטים על אליפות אוסטרליה הפתוחה

היא מתקיימת בעיר מלבורן באוסטרליה מאז שנת 1980. הטורניר נערך תמיד באמצע ינואר – מתחיל ביום ב' השלישי של חודש ינואר ומסתיים ביום ראשון כעבור כשבועיים (לא כולל טורניר המוקדמות).הטורניר מתקיים בשנים האחרונות בחודש ינואר (לאחר שהאצטדיון המרכזי שבו 15,000 מקומות הפך למקורה)".

128 שחקנים משתתפים בתחרויות היחידים. על מנת לזכות בגביע יש לנצח בשבעה משחקים רצופים שכל אחד מהם בן חמש מערכות לגברים ו-3 לנשים. במקביל כוללת האליפות תחרויות זוגות נשים, גבים וזוגות מעורבים וכן טניס פאראלימפי.

 

ישראלים באליפות אוסטרליה- שחר פאר מול סרינה וויליאמס

מי שכיכבה על משטח האספלט האוסטרלי היא שחר פאר, אלופת ישראל שפרשה לאחרונה שהייתה רחוקה משחקון אחד מניצחון על סרינה ווילאמס האימתנית. שכמובן זכתה בטורניר באותה שנה. שנת 2007.

2008- שנת שיא לזוגות הישראליים באליפות אוסטרליה הפתוחה

2008 הייתה שנת שיא עבורנו לאחר זכייה ישראלית ראשונה. שחקני הזוגות הישראליים הטובים בהיסטוריה, יוני ארליך ואנדי רם היו אלו שהביאו את הכבוד. הם ניצחו בגמר בקטגוריית הזוגות לגברים. גם שחר פאר הפציצה באותה השעה עם עלייה לגמר לצד כוכבת הטניס וויקטוריה אזרנקה שבו הפסידו לאחיות בונדרנקו.

צפו בגמר המעולה באליפות אוסטרליה לשנת 2017 בין רוג'ר פדרר לרפאל נדאל.

נובאק גוקוביץ' הזוכה הגדול בהיסטוריה של טורניר אוסטרליה הפתוחה

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

 

טניס
טניס צילום pixbay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *